gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


По ремито со Скопје, „4 од 4“ за Силекс во летните контролни средби

На фудбалерите на Силекс одлично им оди летово, откако забележаа победи на четири контролни мечеви и ремизираа само еднаш. Иако сите победи беа со второлигаши и третолигаши, сепак, за одбележување е добрата физичка подготвеност и уиграност во ростерот на Жикица Тасевски. Во првата контролка кратовци ремизираа на гости со новиот прволигаш Скопје 1-1, а потоа следуваше низа од четири победи. Саса помина добро (1-0), додека Рудар беше декласиран со единаесет погодоци во мрежата (11-0). Кратовци беа поуспешни од Беласица (2-1) на гостувањето во Струмица и од Гостивар (2-1), исто така на гостински терен.
Утре на програмата е ново гостување кај Осогово во Кочани.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3156
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7770
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71364
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359781
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.