gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Прво реми на Силекс за голем бод од гостувањето на Работнички

И двата натпревари одиграни во Скопје завршија без победник, Работнички на дебито на клупата на Горан Станковски одигра без голови против Силекс, а пак Шкупи и Пелистер ремизираа во Чаир со голови 1-1. Пеев стрелаше за предност на битолчани во 40 минута, додека пак истата ја анулираше нововлезениот Јашароски во 69 минута.Фудбалерите на Шкендија ја продолжија позитивната серија и забележаа триумф над градскиот ривал Ренова од 2-0 на првенствениот меч од 8 коло. Лидерот во домашниот шампионат ги реши „гипсарите“ за едно полувреме, поточно со погодоците на Ибраими во 6 и Хасани во 35 минута од дуелот во Тетово.

Победа го реши Скопје со 4-2, а пак средбата Академија Пандев-Вардар беше одложена поради настапот на „црвено-црните“ во ЛЕ.

ТАБЕЛА

Шкендија 22, Академија Пандев 14 (-1), Вардар 13 (-2), Шкупи 12, Силекс 10, Пелистер 9, Победа 8, Ренова 6, Работнички 6 (-1), Скопје 3.alt

фотографија - www.gol.mk

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3182
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7796
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71390
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359807
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.