gogo

A+ R A-


Рајковиќ на излезна врата, Силекс го ангажираше „кошаркарот“ Стефан Ѓуриќ

Резултат со слика за sileks

Силекс го претстави своето ново име во нападот. Станува збор за Стефан Ѓуриќ кој што потпиша договор со кратовскиот тим. Станува збор за 24-годишен шпиц кој што играл во Спартак Трнава и во Слобода Ужиџе.

Интересно е тоа што овој играч е висок 193 сантиметри. Тоа значи дека со својата висина треба да доминира пред противничките голови, барем кога станува збор за дуелите и за високите топки.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2225
mod_vvisit_counterВчера3757
mod_vvisit_counterОваа недела2225
mod_vvisit_counterМинатата недела26603
mod_vvisit_counterОвој месец60089
mod_vvisit_counterМинатиот месец103852
mod_vvisit_counterВкупно11737235
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.