gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Реми на Силекс и Скопје, бразилецот Тони Маркос дебитираше со погодок

Фудбалерите на Силекс го одиграа првиот контролен меч во летниот подготвителен период, и тоа на теренот на Железарница против новиот прволигаш Скопје. Мечот заврши 1-1, откако домаќинот поведе со голот на Филип Колеќески во првиот дел, додека кратовци израмнија во финишот со голот на бразилското засилување Антонио Маркос - Тони.
За во сабота е закажана нова контрола, овојпат во Кратово со второлигашот Саса.

Фотографија на Аберџија / Aberdzija news portal.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3558
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела9891
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76477
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9215917
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.