gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Шкендија безмилосна кон Силекс, виси излезот во Европа за кратовци (ВИДЕО)

Фудбалерите на Шкендија обезбедија лесна победа на гости во Кратово кај Силекс (1-3) и му направија проблем на тимот на Жикица Тасевски во борбата за излез во Европа, кој сега има само еден бод пред Работнички, а опасно се приближија Академија Пандев, Шкупи и Ренова. Во моментов Силекс има 46 бода, Работнички има 45, Академија Пандев 42, Ренова 41, а Шкупи 39. И ако чаирчани победат, ќе се израмнат со пандевци на по 42 бода и потоа почнува пеколот.

alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1451
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11691
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66284
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095174
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.