gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Шкупи непотребно се жали, теренот во Кратово е „бонбона“ (ФОТО)

Деновиве фудбалскиот прволигаш Шкупи ја разбранува фудбалската јавност во земјава. Првин не сакаше да гостува во Кратово поради лошиот терен, па откако ФФМ даде дозвола да се игра во Кратово, удрија по федерацијата дека била за едни мајка, за други маќеа. Па бараа оставка од комесарот за натпревари Васко Дојчиновски, а на крајот ќе мора да играат на теренот во Кратово. А и нема зошто да се жалат. Денес бевме во инспекција на стадионот во Кратово и констатиравме дека топлото време и вредните работници одлично ја завршиле работата и утре двата тима ќе имаат одлични услови за игра. Со други зборови, теренот во Кратово е „бонбона“, за каков гостите може да сонуваат кога играат на Чаир.
alt

alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3268
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7882
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71476
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359893
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.