gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс ангажираше двајца „близнаци“???

По серијата заминувања од Силекс, кратовци во возвратија ударот, со серија засилувања за моќен Силекс. По Срѓан Драшковиќ, свој потпис стави и Петар Љамчевски, играчот за врска кој до пред некој ден беше член на Пелистер, претходно играше и за Металург. Интересно е што двајцата играчи не се во роднински релации, но неверојатно личат еден на друг, како браќа близнаци.

Битолчанецот Љамчевски кој има 26 години минатата сезона ја мина во Пелистер. Офанзивецот реши да се пресели во Силекс, кој в година се очекува повторно да биде во борба за една од горните позиции на табелата.

Новајлија е и Срѓан Драшковиќ, 27-годишен стопер кој доаѓа од својата земја Србија. Беше дел од Челарево, а претходно настапуваше за Викторија од Малта. 

Досега потпис со кратовскиот клуб ставија и Стефан Коцев, Спасоје Стефановиќ, Филип Миленковски, Емануел Мбела, Дарио Десниќ и Христијан Грозданоски.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2851
mod_vvisit_counterВчера4377
mod_vvisit_counterОваа недела17320
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец40008
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10519414
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.