gogo

A+ R A-


Силекс елиминиран од Дрита, Симов разочаран од своите пулени

Силекс - Дрита 0-2

Стелци: Горбеши 48‘ (п) Лимани (Д)

Силекс: Божиновски, Драшковиќ, Гроздановски, Георгиев (Ѓуриќ 56‘), Серафимовски, Мустафов, Ристов (Спиркоски 80‘), Тимовски, Карчески, Тантуровски, Ивановски (Костовски 46‘)

Дрита: Малоку, Горбеши, Лимани, Цуцули, Намани, Шабани (Брдаровски 67‘), Ајзерај, Блачкори, Вуцај (Шабани 85‘), Хаџимуса, Фазлиу(Ахмети 88‘)


Горан Симов, предводникот на Силекс воопшто не беше задоволен од изданието на својот тим во дуелот со Дрита.

„Едноставно не влеговме во мечот како што треба, целосна вина сносам јас затоа што јас одговарам. Едноставно силата е таа. Агресија имаме, но имаме страв од победа, од гол… Едноставно, ова е најлошиот меч од кога сум јас тренер на Силекс.

Моја е вината што мислев дека начинот на кој ја подготвував екипата дека може на тој начин да дојдеме до нешто. Нула пас игра, нула шанси, непрепознатлива екипа на Силекс. Фудбалски катастрофа. Сите честитки до Дрита, заслужено победа. Ние излеговме на терен колку да излеземе. Да не дадеше Дрита гол, ние сами ќе си дадевме“, рече Симов.
фото - Спортмедиа

Толку од Силекс! Не можат и со Дрита од Косово (ВИДЕО)

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5115
mod_vvisit_counterВчера5872
mod_vvisit_counterОваа недела33832
mod_vvisit_counterМинатата недела50240
mod_vvisit_counterОвој месец136171
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14250531
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.