gogo

A+ R A-


Силекс гази кон елитата, совладан Вардар во Скопје (ВИДЕО)

 Големото второлигашко дерби на теренот на ФФМ во 11.коло во ВМФЛ – ЗАПАД заврши со заслужена победа на Силекс со 1:2 среде Скопје.

Дека Силекс во моментов е далеку подобар тим од Вардар, се покажа уште во 20.минута кога Арсим Љамалари реализираше за водство на кратовци од 0:1. Седум минути подоцна Вардар преку Петров израмни на 1:1.

Кога се чинеше дека мечот ќе заврши без победник, гостите од Кратово изведоа супер акција која ја заврши Спиркоски во 92 минута за победа, со која сега Силекс му бега на Вардар дури 11 бодови. alt

фото - ekipa.mk
ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД (11. коло)

Вардар – Силекс 1-2

Кораби – Воска 1-1

Охрид – Кадино 3-1

Гостивар – Велешта 1-0

Тетекс – Беса 2-1

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3143
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9508
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец37418
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16265005
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.