gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс го ангажираше првото засилување, напаѓачот Петар Икиќ

altФудбалскиот прволигаш Силекс денес ја отвори сезоната на зимски трансфери со ангажман на крилен напаѓач од Србија. Од клубот информираат дека се засилиja со Петар Икиќ, роден 1991 година, играч кој игра во нападот, а одлично се снаоѓа и по крилните позиции. Во кариерата настапувал за Јастребац, Житораѓа, Топличанин и Синѓелиќ Ниш. Последниве две години во дресот на Синѓелиќ на 50 мечеви постигна 18 голови и 30 асистенции. Во клубот од Кратово се надеваат дека со доаѓањето на Икиќ ќе се зголеми конкуренцијата во нападот, каде реално кратовци беа најтенки во есенската полусезона.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1073
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18587
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец81173
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782304
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.