gogo

A+ R A-


Силекс го очекува неизвесна пролет без капитенот, Дурански потпиша за Серед

Ако некој играч оставил длабока трага во последниве десетина години во дресот на Силекс, тоа дефинитивно е Филип Дурански. Но, секоја убава приказна си има свој крај, па така и оваа. Капитенот на „црвено-сините“ од Кратово зимава си замина од Кратово и стави потпис за словачкиот прволигаш Серед.
Што друго да се каже, освен благодариме Фичо за се што стори за Силекс и ти посакуваме уште поголеми успеси во Словачка!
П.С. Симке и Мице, ќе барате вакво играчиште, ама нема да најдете!!!

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2156
mod_vvisit_counterВчера5847
mod_vvisit_counterОваа недела26876
mod_vvisit_counterМинатата недела50529
mod_vvisit_counterОвој месец198820
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12778128
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.