gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс го пречекува Братство Влазними во рамки на Купот

Попладнево (17 часот), фудбалерите на Силекс ќе се обидат да го трасираат патот во осминафиналето на националниот Куп. Пречката се вика Братство - Влазними, третолигаш кој не би требало да биде „мина“, со оглед на квалитетот што го поседува.
-За нашиот противник не знаеме речиси ништо. Ние ќе влеземе максимално сериозно во мечот, со максимален ангажман во сите 90 минути. Можеби ќе играме со комбиниран состав, а тоа значи дека и резервистите ќе добијат шанса да се наметнат за следните прволигашки искушенија - вели штипјанецот Стефан Коцев.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2017
mod_vvisit_counterВчера3684
mod_vvisit_counterОваа недела5701
mod_vvisit_counterМинатата недела23946
mod_vvisit_counterОвој месец64726
mod_vvisit_counterМинатиот месец167020
mod_vvisit_counterВкупно10260636
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.