gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс го прегази Нефчи, па ремизираше со Црвена Звезда

altПо двата стартни порази од руските второлигаши Оренбург и Луч Енергија, фудбалерите на Силекс влегоа во полна натпреварувачка форма. Првин ремизираа 1-1 со полскиот прволигаш Арка Гдиња, па вчера го прегазија азербејџанскиот прволигаш Нефчи со 3-0, со головите на Г.Глигоров, Благојевиќ и Филиповски.
Доказ дека на кратовци повеќе му лежат прволигаши, отколку второлигаши, е денешното реми со балканскиот гигант Црвена Звезда. Четата на Жикица Тасевски одигра одличен меч, во кој успеа да се врати по негативата од еден гол и со погодокот на Дејан Благојевиќ да стигне до конечните 1-1.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3784
mod_vvisit_counterВчера3738
mod_vvisit_counterОваа недела7522
mod_vvisit_counterМинатата недела27477
mod_vvisit_counterОвој месец84560
mod_vvisit_counterМинатиот месец107871
mod_vvisit_counterВкупно10671837
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.