gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Силекс и Академија Пандев ќе се пресметаат во Купот, Работнички налета на Шкендија

altСилекс - Академија Пандев е една од прволигашките пресметки во националниот Куп. Работнички-Шкендија е дерби-пресметката во осмина-финалето на фудбалскиот Куп на Македонија. Бранителот на титулата, Пелистер, во оваа рунда ќе игра против Борец од Велес, а Вардар во второто осминафинално дерби за противник ќе го има тимот на Шкупи.

Куп на Македонија, осминафинални двојки:

Брегалница-Победа
Работнички-Шкендија
Кожув-Тетекс
Скопје-Еуромилк
Пелистер-Борец
Силекс-Академија Пандев
Вардар-Шкупи
Ренова-Струга Трим Лум

Првите натпревари се закажани за 13 септември (15.30 часот), а реваншите се на 18 октомври (14.30 часот).

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска272
mod_vvisit_counterВчера4096
mod_vvisit_counterОваа недела58603
mod_vvisit_counterМинатата недела42452
mod_vvisit_counterОвој месец144647
mod_vvisit_counterМинатиот месец124280
mod_vvisit_counterВкупно9840494
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.