gogo

A+ R A-


Силекс имаше среќа, налета на Фортуна во КУПОТ

Прво коло од Купот на Македонија:

 • Охрид - Беласица
 • Фортуна - Силекс
 • Кожув - Ренова
 • Кравари - Лабуништа
 • Саса - Вардар
 • Кит-Го - Пелистер
 • Црнилиште - Брегалница
 • Локомотива - Струга
 • Велазерими - Работнички
 • Љуботен - Тиквеш
 • Превалец - Борец
 • Осогово - Победа
 • Гостивар - Шкендија

Слободни во првото коло ќе бидат минатогодишните финалисти Македонија ЃП и Академија Пандев.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3415
mod_vvisit_counterВчера5847
mod_vvisit_counterОваа недела28135
mod_vvisit_counterМинатата недела50529
mod_vvisit_counterОвој месец200079
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12779387
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.