gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс испука четирикратен рафал кон албанската Корча

Екипата на Силекс ги започна зимските подготовки со висока победа над албанскиот третолигаш Корча (4-0).

Кратовчани сериозно пристапија кон натпреварот кој што се одигра во Охрид и постигнаа четири гола во гостинската мрежа. Стрелци на головите беа Додев, Коцев, Благојевиќ и Георгиев.

Струга Трим Љум ќе биде следниот противник на Силекс во рамки од подготвителниот период за пролетниот дел од ПМФЛ сезоната.

В сабота е закажана последната контролка за избраниците на Момчило Митевски, а противник ќе имаат во кичевскиот второлигаш Велазерими.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска862
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18376
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец80962
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782093
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.