gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс испука две „петарди“ во контролките со Гоблен и Работник

altПаузата поради настапот на репрезентацијата во Лигата на нациите, фудбалерите на Силекс ја искористија за одигрување на две пријателски средби. На првата Силекс ја совлада екипата на Гоблен од Куманово со 5-0, а попладнево кратовци беа подобри од Работник Лозово со 5-1.
Веќе следниот викенд првенството продолжува, а Силекс го очекува пеколен распоред. Првин гостување кај лидерот Академија Пандев, па дома со првакот Шкендија и гостување кај Вардар.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска84
mod_vvisit_counterВчера3178
mod_vvisit_counterОваа недела84
mod_vvisit_counterМинатата недела18908
mod_vvisit_counterОвој месец54227
mod_vvisit_counterМинатиот месец95959
mod_vvisit_counterВкупно10426794
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.