gogo

A+ R A-


Силекс со 6 гола ја демолира Беласица, нека му ја мисли сега Карабах

Претставникот на Македонија во ЛШ, Силекс, денеска тргна шампионски во новото фудбалско првенство. Кратовци покажаа дека се подготвени за европската авантура со Карабах, откако денеска во второто полувреме ја декласираа Беласица со 6-0. Избраниците на Симов во новата сезона тргнаа најсупериорно, покажувајќи дека ќе играат голема улога во оваа сезона во прволигашката конкуренција. Денис Ристов со два гола, по еден на Ивановски, Ѓорѓиев и Ѓуриќ беа стрлците за убедливиот триумф на Силекс.
Сега мислите се свртени кон ЛШ, односно гостувањето кај Карабах. После денешниот меч на Силекс, веројатно владее загриженост во редовите на апсолутниот фаворит и првак на Азербејџан.
Беласица – Силекс 0-6 (0-0)
Ивановски 47, П. Ѓорѓиев 60, Ристов 70, 84, Ѓуриќ 88, К.Костовски 90+2
ВИДЕО со головите од мечот на следниот линк
https://www.gol.mk/fudbal/debakl-na-belasica-sileks-postigna-shest-gola-srede-strumica

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1120
mod_vvisit_counterВчера5268
mod_vvisit_counterОваа недела6388
mod_vvisit_counterМинатата недела39506
mod_vvisit_counterОвој месец150059
mod_vvisit_counterМинатиот месец170051
mod_vvisit_counterВкупно13528544
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.