gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Силекс ќе спарингува со Кубан Краснодар, Арка Гдиња, Динамо Тблилиси...

Фудбалерите на Силекс се на заслужен одмор, а како што најавува шефот на стручниот штаб, Жикица Тасевски, подготовките ќе започнат на 8 јануари. Кон крајот на јануари кртовци ќе заминат во Анталија, каде ќе се подготвуваат за претстојната пролетна полусезона.
„Планираме повторно да заминеме за Анталија на двонеделни подготовки, а веќе имаме и закажано пријателски натпревари со 4-5 противници, меѓу нив Арка Гдиња, Кубан Краснодар и Динамо Тбилиси.  Верувам дека ќе го оствариме планот, а потоа ќе се обидеме да останеме во трката за висок пласман. Ќе има и засилувања за пролетниот дел од сезоната, а првото е повратникот Ѓорѓи Танушев“, вели тренерот Жикица Тасевски.

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1415
mod_vvisit_counterВчера4151
mod_vvisit_counterОваа недела16937
mod_vvisit_counterМинатата недела23780
mod_vvisit_counterОвој месец74861
mod_vvisit_counterМинатиот месец163232
mod_vvisit_counterВкупно9526510
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.