gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс ќе тестира со полски, руски, украински и азербејџански клубови

altФудбалерите на Силекс ја одработуваат и втората недела од зимсите подготовки, а веќе следната недела се селат во топлата и сончева Анталија. Познати се и противниците на прволигашот од Кратово, се работи за силни руски, украински и азербејџански клубови. Силекс на 24.јануари ќе спарингува со рускиот второлигаш Оренбург, два дена подоцна ќе одигра пријателски натпревар со Луч Енергија, а на 28.јануари ќе ги одмери силите со полскиот прволигаш Арка Гдиња. Ќе следат контролите со азербејџански Нефчи (30.јануари) и со украинскиот Мариупол Иличивец (31.јануари), а на 2.февруари тестовите ќе бидат заокружени со контрола против Кубан Краснодар.
Кратовци се враќаат дома на почетокот од февруари и последната фаза од подготовките ќе ја одработат дома.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3789
mod_vvisit_counterВчера3738
mod_vvisit_counterОваа недела7527
mod_vvisit_counterМинатата недела27477
mod_vvisit_counterОвој месец84565
mod_vvisit_counterМинатиот месец107871
mod_vvisit_counterВкупно10671842
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.