gogo

A+ R A-


Силекс од Охрид ќе ја нападне Победа во Кичево

Прволигашот Силекс, и да сакал, не можел да има полош распоред од оној што му го скрои жребот. По две тешки гостувања на Беласица и Шкупи, еден домашен меч со Работнички, следуваа пак две гостувања, а последното е денес во Кичево, на прилепска Победа. Со цел да избегнат замор од долгиот пат до Кичево, кратовци синоќа заминаа за Охрид, а утринава повторно патуваа, до соседното Кичево. Оптимизмот е на високо ниво, самодовербата порасна, и покрај тоа што Силекс сеуште е фенерџија и во опасната зона.
-Напредок во играта има, атмосферата е победничка, па во тој правец се и нашите очекувања од денешниот меч со Победа. Играме на неутрален терен, никој ја нема предноста на домашниот терен, па ако сме подобри, тоа треба да го докажеме и на теренот. Нема да се залетаме многу, но имам чувство дека денешниот меч со Победа нема да го загубиме - вели брзоногото крило Дарко Додев.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1648
mod_vvisit_counterВчера3904
mod_vvisit_counterОваа недела1648
mod_vvisit_counterМинатата недела28199
mod_vvisit_counterОвој месец77650
mod_vvisit_counterМинатиот месец119770
mod_vvisit_counterВкупно11296821
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.