gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс остана без Столе Стојчевски, стоперот потпиша за Ак.Пандев

alt

По десниот бек Ангел Тимовски, уште еден дефанзивец од одбраната на Силекс го напушти клубот. Стојан Стојчевски е првото летно засилување во редовите на Академија Пандев. Стоперот кој до пред неколку дена беше член на Силекс, по кусите преговори со раководството на струмичани стави потпис и во наредната сезона ќе го носи дресот на „пандевци".

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1703
mod_vvisit_counterВчера4962
mod_vvisit_counterОваа недела23264
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец77857
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10106747
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.