gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс преку второлигашот Скопје ќе брка влез во четвртфинале на Купот

altДенеска во просториите на ФФМ беше одржана ждрепката за осминафиналните дуели во Купот на Македонија, а дефинитивно најинтересната пресметка ќе се игра во Скопје каде Вардар и Македонија ЃП ќе имаат градско дерби. Покрај дуелот на скопските екипи, за одбележување е тоа што бранителот на титулата (Шкендија) ќе ги одмери силите со амбициозниот Кит Го кој настапува во втората лига, додека Работнички оди на мегда на Тиквеш од Кавадарци. Кратовски Силекс налета на ланскиот прволигаш Скопје.

Првите осминафинални натпревари во најмасовното натпреварување во Македонија се играат на 19 овој месец, додека реваншите се закажани за три недели подоцна.

Тиквеш – Работнички

Вардар – Македонија ЃП

Пелистер – Беласица

Гостивар – Победа

Брегалница – Академија Пандев

Скопје – Силекс

Шкендија – Кит Го

Кораби – слободен

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3171
mod_vvisit_counterВчера3106
mod_vvisit_counterОваа недела18901
mod_vvisit_counterМинатата недела21497
mod_vvisit_counterОвој месец54136
mod_vvisit_counterМинатиот месец95959
mod_vvisit_counterВкупно10426703
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.