gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Силекс се враќа со „петарда“ од Тетово

Фотографија на KF Shkëndija.Екипата на Шкендија ја запиша петтата победа во шест натпревари во новата сезона од ПМФЛ. Со триумфот над Силекс (5-0), прволигашот од Тетово се зацврсти на лидерската позиција на табелата со 16 бода. Од друга страна, ова беше четвртиот едноподруго пораз на кратовци во првенството, кои останаа на стартните две победи.
Во Тетово царуваше само еден клуб, а надежите на кратовци за добар резултат ги закопа Изаир Емини со хеттрик, Погодија и Хасани и Абдурахими за потоп на составот на Жикица Тасевски.

ПРВА ЛИГА, 6.КОЛО – РЕЗУЛТАТИ

ВАРДАР – РЕНОВА 2-1

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – ПЕЛИСТЕР 2-0

ПОБЕДА – РАБОТНИЧКИ 2-4

ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС 5-0

ШКУПИ – СКОПЈЕ 1-0

Табела: Шкендија 16, Академија Пандев 11, Вардар 10 (-1), Шкупи 10, Пелистер 8, Силекс 6, Работнички 5, Ренова 5, Победа 5, Скопје 3.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3222
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7836
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71430
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359847
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.