gogo

A+ R A-


Силекс - Шкендија 0-0, кратовци оштетени за пенал (ВИДЕО)

Дербито на колото во Кратово меѓу Силекс и Шкендија заврши без голови, иако и двете екипи може да жалат по бодовите. Силекс беше далеку подобар противник во првиот дел, но Дарко Гроздановски и Кристијан Костовски не реализираа за водство на кратовци.
Во вториот дел Шкендија имаше три шанси во една иста акција, но Радески и Алими двапати ја погодија рамката на голот, а Нафиу биеше крај дирекот.
За одбележување е лошото судење на главниот судија Јован Качевски, кој во финишот на мечот не досуди најстрога казна за Силекс по недозволениот старт на Кривак врз Костовски. Останува впечатокот дека Силекс беше оштетен за пенал и три бода, со кои кратовци ќе избиеја на втората позиција на табелата.
Оливер Арсовски

Фотографија на KF Shkëndija.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3276
mod_vvisit_counterВчера7091
mod_vvisit_counterОваа недела3276
mod_vvisit_counterМинатата недела47041
mod_vvisit_counterОвој месец172836
mod_vvisit_counterМинатиот месец153244
mod_vvisit_counterВкупно12358643
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.