gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Силекс - Шкупи 0-1 (ВИДЕО)

Гол...
45’ 0-1 Зука прецизно нафрли на работ од шеснаесетникот, а таму Стојкоски со глава, од петнаесетина метри го совлада немоќниот Митровиќ.
Жикица Тасевски
„Густиот распоред и играњето среда-недела остави последици врз мојата екипа. Ја немавме потребната агресија за екипа која игра на домашен терен. Противникот еднаш шутна кон нашиот гол и постигна погодок. Ние игравме „викторија“ пред гостинскиот гол во вториот дел, но не погодивме. Изгубивме значајни три бода кои ќе мора да ги вратиме некаде на гостински терен“, истакна стратегот на Силекс.
Ардијан Нухији
„Им честитам на моите играчи за залагањето, за душата што ја оставија на теренот. Мислам дека сосема заслужено ги освоивме трите бода. Долго време немавме триумф во Кратово, но за се има првпат и еве се враќаме со три бода“, ни рече тренерот на скопјани.

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3227
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7841
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71435
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359852
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.