gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Силекс - Скопје 1-0, триумф со бразилски шмек (ВИДЕО)

altГол...
1-0 10 мин. Тони Жуниор де Оливеира се проби во шеснаесетникот на гостите, го проигра Милош Ѓорѓевиќ кој одигра повратна до него, а потоа следуваше прецизен удар под пречката. Погодок во режија на новите засилувања, кои уште на првиот официјален меч почнаа да ги враќаат парите вложени во нив.

Жикица Тасевски  Честитки до моите играчи за освоените бодови. Ова беше прв меч, па малку одигравме во грч затоа што многу ни беше важно да ги освоиме сите три бода. Скопје се покажа како цврст противник, кој не дозволи лесно да стигнеме до бодовите. Триумфот можевме да го осигураме и порано, но не реализиравме неколку шанси во второто полувреме, резимираше тренерот на Силекс.
Мите Митев  Типичен првенствен натпревар, во кој ние како млада екипа и дебитанти во лигата, дозволивме со една кардинална грешка во одбраната да примиме евтин гол и да го загубиме мечот. Домаќините се покажаа во добро светло, но и ние покажавме позитивни работи. Сепак, ќе мораме уште да работиме во сите три линии, каде покажавме дека имаме слабости. Особено во контранапдите мораме да играме поживо, денес недостигаше тоа во нашиот тим, истакна стратегот на Скопје.

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска276
mod_vvisit_counterВчера4096
mod_vvisit_counterОваа недела58607
mod_vvisit_counterМинатата недела42452
mod_vvisit_counterОвој месец144651
mod_vvisit_counterМинатиот месец124280
mod_vvisit_counterВкупно9840498
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.