gogo

A+ R A-


Силекс со победа и пораз против албанските претставници во еврокуповите

Фудбалерите на Силекс веќе неколку дена се наоѓаат на подготовки во Охрид, каде одиграа и два дуела против албански клубови кои летово ќе играат во еврокуповите. По минималниот пораз од шампионот Теута Драч со 0-1, попладнево кратовци го надиграа тимот на Лачи и го поразија минимално со погодокот на Дарко Алексовски - Пеле.
Кратовци се во завршниот дел од подготовките и на почетокот на јули ги очекува настап во Конференциската лига против молдавскиот Петрокуб.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1569
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела19077
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец95315
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15824442
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.