gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс тргна со победа, Десниќ ги „среди“ гостиварци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со двата гола на новајлијата Дарио Десниќ, Силекс го совлада второлигашот Гостивар во првиот контролен меч одигран летово. Со два различни состави, еден во првото, а друг во второто полувреме, кратовци се претставија во солидно издание, а головите паднаа по 70-тата минута, кога гостите кондициски паднаа. Во составот на Силекс дебитираа новите засилувања, со исклучок на голманот Спасоје Стефановиќ и играчот за врска Милосављевиќ, кои оправдано беа отсутни.

Фотографија на ФК Силекс / FC Sileks.
alt

Фотографија на ФК Силекс / FC Sileks.

Фотографија на ФК Силекс / FC Sileks.

Фотографија на ФК Силекс / FC Sileks.

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1470
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11710
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66303
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095193
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.