gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс тргна со подготовките, клубот го напуштија петмина

Ниту лошите временски услови  и дебелиот слој снег не ги спречија фудбалерите на Силекс да ги стартуваат подготовките за пролетниот дел. Од денеска Силекс е во „погон", во најголем дел ќе се подготвува во Кратово, за да потоа се оди во Охрид каде ќе се одиграат и неколку пријателски натпревари. Силекс го напуштија браќата Иванови, голманот Благојче и напаѓачот Димитар, потоа Петар Љамчевски, Дарио Десниќ и Спасоје Стефановиќ.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска7
mod_vvisit_counterВчера3192
mod_vvisit_counterОваа недела6149
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58273
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858416
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.