gogo

A+ R A-


Силекс во понеделник ги стартува подготовките за настап во Европа

Јуни е месецот во кој нашите прволигаши ги стартуваат подготовките за наредната сезона, а ФК Силекс ќе биде првиот прволигаш кој ќе ги запали моторите. Имајќи предвид дека поголемиот дел од клубовите имаа мини подготовки пред 2-3 недели, а кратовци тогаш одмараа, логично е сега нешто порано од другите да почнат со тренинзи. Имено за утре е закажано тестирање на Ковид-19, и ако се биде како што треба во понеделник на 22 јуни, тренерот Горан Симов ќе почне да ги собира своите фудбалерите.

Досега кратовци го ангажираа голгетерот Пепи Ѓоргиев, кој доаѓа од Брегалница. Засега никој не изразил желба да си замине, а за шефот на стручниот штаб Горан Симов најважно е “костурот“ на тимот да биде задржан. Можеби ќе се донесат едно до две имиња, за Силекс да има тим со кој ќе може да мине барем едно коло во Европа ова лето.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2412
mod_vvisit_counterВчера5960
mod_vvisit_counterОваа недела37089
mod_vvisit_counterМинатата недела50240
mod_vvisit_counterОвој месец139428
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14253788
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.