gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс загуби од Победа и падна на четвртата позиција (ВИДЕО)

Прилепска Победа со голот на Зоран Даноски забележа голема победа против Силекс, во кој двата тима промашија по еден пенал (Јорданчо Наумоски за Победа, а Александар Паноски за кратовци). По овој непријатен пораз, кратовци се во ситуација да стравуваат и за 4-тата позиција, која доколку Шкендија го освои Купот, сепак ќе води во Европа. Дефинитивно, мечот на сезоната кратовци го играат в недела со Работнички, меч кој Силекс мора да го добие и да се врати на третата позиција.

ТАБЕЛА

Шкендија 85 бода, Вардар 53, Работнички 48, Силекс 46, Шкупи 45, А.Пандев 42, Ренова 41, Победа 35, Пелистер 34, Скопје 32.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1436
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11676
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66269
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095159
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.