gogo

A+ R A-


Симов: Долги 24 години Кратово чека на трет КУП-трофеј

Силекс последната пречка за освојување на третиот трофеј во Националниот куп ќе ја има во екипата на Академија Пандев. Тренерот на Силекс, Горан Симов вели дека е време по 24 години пауза трофејот да се врати во Кратово.

„Максимално сме мотивирани, по цели 24 години сакаме пехарот да го вратиме во Кратово. Потоа ќе мислиме на баражот, секако, и тоа е многу важно, да останеме во Првата лига. Сите се подготвени и максимално фокусирани“, вели Симов.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1078
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела18586
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец94824
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15823951
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.