gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Со службени бодови од Гемиџии, КМФ Кратово ќе брка нови три против Шкендија

Вечерва (19 ч.) футсал играчите на КМФ Кратово ќе ја имаат првата претстава пред домашната публика против составот на Шкендија. Атмосферата во тимот е на највисоко ниво и покрај поразот во првото коло од Гемиџии со 4-9. Имено, од клубот информираат дека поради неправилости, кратовци службено, на зелена маса, ги добија бодовите од тој меч и со нова победа вечерва ќе заседнат на лидерксата позиција на табелата.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2688
mod_vvisit_counterВчера2540
mod_vvisit_counterОваа недела12780
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец35468
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10514874
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.