gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Столе Стојчевски го оперираше рамото и ќе одмара три недели

altНајмалку 20 дена стоперот на Силекс, Стојан Стојчевски, ќе биде надвор од зелените терени, откако се повреди при еден дуел со Виктор Ангелов на мечот со Работнички. Стојчевски вчера беше успешно опериран со вградување имплант во рамото, и за него сезоната е завршена, имајќи предвид дека фудбал ќе се игра уште в недела, по што следува двомесечна пауза.
Стојчевски во јуни ќе биде слободен играч и неизвесна е неговата иднина во дресот на Силекс.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска996
mod_vvisit_counterВчера2768
mod_vvisit_counterОваа недела3764
mod_vvisit_counterМинатата недела24024
mod_vvisit_counterОвој месец67334
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10343942
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.