gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Тежок удар за КМФ Кратово, Горан Арсовски потпиша за Астибо

Новиот футсал прволигаш КМФ Кратово во новата сезона ќе влезе значително ослабен, откако деновиве остана без еден од најдобрите свои играчи. Откако не се договорија за продолжување на верноста кон клубот, Горан Арсовски потпиша едногодишен договор со Астибо, кој исто така од оваа сезона ќе биде прволигаш. Кратовци со заминувањето на Арсовски загубија играч со „топ во ногата“, а во исто време го засилија директниот конкурент Астибо.
Фотографија на Ане Анушка.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3763
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела10096
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76682
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9216122
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.