gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Тимов и Ѓорѓевиќ ја „средија“ Победа (ВИДЕО)

altОдлична претстава на фудбалерите на Силекс на гостувањето во Прилеп која резултираше со два гола во мрежата на домаќинот и нови три бода од ова тешко гостување. На крилјата на разиграниот Филип Тимов, кој го постигна првиот гол, а асистираше до Ѓорѓевиќ за вториот гол, кратовци покажаа дека брзо закрепнаа по поразот од лидерот Шкендија.
Со овие три бода кратовци повторно се на делба на третата позиција, со 25 бодови, еден помалку од Вардар.

ШКУПИ – РЕНОВА (4-1)

alt

Стојкоски 13′, Јашароски 20′, 59′, Адем 71′ – Јусуфи 30′

altaltШКЕНДИЈА – СКОПЈЕ (4-0)
Хасани 11′, 38′(п), 60′, Бејтулаи 53′

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – РАБОТНИЧКИ (1-1)

Балдовалиев 51′ – Сержо Јуниор 94′

ПОБЕДА – СИЛЕКС (0-2)

Тимов 20′, Ѓорѓевиќ 65′

ВАРДАР – ПЕЛИСТЕР (18 ч.)

altТАБЕЛА: Шкендија 40 бода, Вардар(-3) 26, Академија Пандев 25, Силекс 25, Работнички(-1) 20, Шкупи(-1) 18, Ренова 17, Пелистер(-1) 15, Победа 15, Скопје(-1) 9 бода.


Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска16
mod_vvisit_counterВчера3522
mod_vvisit_counterОваа недела5694
mod_vvisit_counterМинатата недела22262
mod_vvisit_counterОвој месец57369
mod_vvisit_counterМинатиот месец216601
mod_vvisit_counterВкупно9969817
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.