gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


ТРАНСФЕРИ: Мицков во Тетекс, Танушев во Победа, Тимов во Академија Пандев

Ветеранот не се дава. Иако многумина прогнозираа крај на кариерата за Марјан Мицков, кавадарчанецот потпиша за второлигашот Тетекс, покажувајќи дека сеуште има материјалче во него за фудбалски пресметки. Изненадување е трансферот на Ѓорѓи Танушев во Победа, откако струмичанецот помина дел од подгоотовките со тимот на Силекс.
Додека сите во Кратово прашуваат што се случува со Филип Тимов, последните информации говорат дека напаѓаќот деновиве тренира со Академија пандев и е пред можен трансфер во нивниот дрес, но во игра се и други клубови, па деновиве ќе се знае судбината на Тимов.

alt

alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1460
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11700
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66293
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095183
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.