gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


ТРАНСФЕРИ во Силекс: Мбела во Ренова, Ристовски во Шкупи, Пановски во Кит-Го

Иако се очекуваше мирен преоден рок, во редовите на Силекс дојде до крупни играчки промени. По заминувањето на браќата Иванови, Љамчевски, Велевски и Десниќ, уште тројца играчи нема да го носат црвено-синиот дрес. Францускиот полушпиц Емануел Мбела денес потпиша за Ренова, а десниот бек Филип Ристовски го засили Шкупи. И Александар Пановски си ги подигна документите, и најверојатно ќе го засили пехчевски Кит-го.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска913
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18427
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец81013
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782144
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.