gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Трета среќа за Силекс, ремизираа 1-1 со полска Арка Гдиња

По двата пораза од руските второлигаши Оренбург и Луч Енергија, кратовци стигнаа до првиот позитивен исход на подготовките во Анталија. Силекс ремизираше со полскиот прволигаш Арка Гдиња, откако губеше 0-1. Израмнувањето го донесе Глигор Глигоров од пенал во 79-та минута, а во финишот Бујчевски имаше извонредна прилика за целосен пресврт и големо изненадување.
Кратовци ќе имаат два дена за тренинзи, а на 31 јануари имаат закажан меч со белградска Црвена Звезда.

Фотографија на Arka Gdynia SSA.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2899
mod_vvisit_counterВчера4306
mod_vvisit_counterОваа недела13301
mod_vvisit_counterМинатата недела19705
mod_vvisit_counterОвој месец52847
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10329455
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.