gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Вардар ја доби „генералката“ со Силекс во Кратово - ФОТОГАЛЕРИЈА

Фудбалерите на Силекс со резултатски неуспешна генералка ќе влезат во новото фудбалско првенство кое стартува следниот викенд. Македонскиот вицепрвак Вардар имаше успешна проверка на формата, славејќи денеска со 0-1 против Силекс во Кратово. Стрелец на единствениот гол за вардарци на овој дуел беше бразилскиот интернационалец Вилијан Лира во 36-тата минута.

Кратовци одиграа солидно во сите 90 минути, а за издвојување е дека двапати ја погодија рамката од голот, по еднаш во првиот и вториот дел од натпреварот.

alt

alt

alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1469
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11709
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66302
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095192
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.