gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Вардар - Силекс 0-0, кратовци малку го расипаа шампионското славје

alt

Македонскиот фудбалски првак во последното коло од Првата лига одигра мирољубиво реми против Силекс (0-0) и официјално ја крена новата шампионска титула во првенството. „Црвено-црните“ на Седлоски останаа без пораз како домаќини, а од посебна важност овој меч беше за Влатко Грозданоски кој го одигра последниот меч за Вардар.

СОСТАВИТЕ НА ДВАТА ТИМА: 

ВАРДАР: 1. Алексовски, 3. Попов, 9. Блажевски, 14. Велковски, 16. Глигоров, 20. Николов, 23. Демири, 70. Фелипе, 77. Брдаровски, 87. Грозданоски, 97. Петковски. 

РЕЗЕРВИ: 28. Пачовски, 6. Грнчаров, 7. Љамчевски, 22. Стојчевски, 30. Тодороски, 31. Личина, 32. Глишиќ. 

СИЛЕКС: 27. Вујанац, 2. Филиповски, 4. Гуцев, 5. Стојчевски, 6. Филиповиќ, 8. Ацевски, 10. Танушев, 14. Г. Глигоров, 16. Тимов, 22. Тимовски, 99. Недељковиќ. 

РЕЗЕРВИ: 1. Митровиќ, 13. Ф. Глигоров, 17. Николовски, 19. Пановски, 24. Кастратовиќ, 26. Додев, 29. Мицков.alt

foto - fkvardar.mk
foto - gol.mk

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска74
mod_vvisit_counterВчера3178
mod_vvisit_counterОваа недела74
mod_vvisit_counterМинатата недела18908
mod_vvisit_counterОвој месец54217
mod_vvisit_counterМинатиот месец95959
mod_vvisit_counterВкупно10426784
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.