gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Вечерва КМФ Кратово го пречекува Мал Ајакс, бодовите императив за двата тима

Вечерва (петок 18.30 ч.), КМФ Кратово ја пречекува екипата на КМФ Мал Ајакс, во меч кој е извонредно значаен за двата тима. Кратовци засега се на третата позиција и по секоја цена ќе сакаат да ја задржат до крајот на првенството, што ќе значи најголем клупски успех во нивната историја. Од друга страна, гостите се на претпоследното место кое води во бараж и ќе се обидат со триумф да си ги зголемат шансите за опстанок. Како и да е, очекуваме полна сала, жешка атмосфера и уште фудбалско уживање за публиката зачинето со многу голови.
ТАБЕЛА ПО ЗАВРШУВАЊЕ НА ВТОРИОТ КРУГ НАТПРЕВАРУВАЊЕ

1. КМФ Велес 43
2. КМФ Шкупи 42
3. КМФ Кратово 24
4. КМФ Железарец 23
5. КМФ Јувентус 21
6. КМФ Астибо 20
7. КМФ Цико 20
8. КМФ Мал Ајакс 14
9. КМФ Сееу 3

РАСПОРЕД ЗА ТРЕТ КРУГ НАТПРЕВАРУВАЊЕ

19то коло
КМФ Велес - КМФ Астибо
КМФ Шкупи - КМФ Цико
КМФ Кратово - КМФ Мал Ајакс
КМФ Железарец - КМФ Сееу

20то коло
КМФ Цико - КМФ Велес
КМФ Мал Ајакс - КМФ Шкупи
КМФ Сееу - КМФ Кратово
КМФ Јувентус - КМФ Астибо

21во коло
КМФ Велес - КМФ Мал Ајакс
КМФ Шкупи - КМФ Сееу
КМФ Железарец - КМФ Јувентус
КМФ КМФ Астибо - КМФ Цико

22ро коло
КМФ Сееу - КМФ Велес
КМФ Јувентус - КМФ Кратово
КМФ Железарец - КМФ Астибо
КМФ Мал Ајакс - КМФ Цико

23то коло
КМФ Шкупи - КМФ Јувентус
КМФ Кратово - КМФ Железарец
КМФ Астибо - КМФ Мал Ајакс
КМФ Цико - КМФ Сееу

24то коло
КМФ Јувентус - КМФ Велес
КМФ Железарец - КМФ Шкупи
КМФ Кратово - КМФ Астибо
КМФ Сееу - КМФ Мал Ајакс

25то коло
КМФ Велес - КМФ Железарец
КМФ Шкупи - КМФ Кратово
КМФ Цико - КМФ Јувентус
КМФ Астибо - КМФ Сееу

26то коло
КМФ Кратово - КМФ Велес
КМФ Шкупи - КМФ Астибо
КМФ Железарец - КМФ Цико
КМФ Јувентус - КМФ Мал Ајакс

27мо коло
КМФ Велес - КМФ Шкупи
КМФ Цико - КМФ Кратово
КМФ Мал Ајакс - КМФ Железарец
КМФ Сееу - КМФ Јувентус

Фотографија на Кмф Кратово.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3068
mod_vvisit_counterВчера2950
mod_vvisit_counterОваа недела6018
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58142
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858285
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.