gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Заврши серијата на Силекс, Шкендија го освои Кратово (ВИДЕО)

Жикица Тасевски
„Победата на Шкендија е сосема заслужена. Ние пробавме да се надигруваме со нив, но се работи за многу квалитетен противник против кој тешко е да развиеш своја игра. Имавме една добра прилика во првиот дел преку Маркос, не ја реализиравме. Потоа примивме два гола, па веќе беше доцна за пресврт, иако во финишот имавме две зрели шанси“, истакна стратегот на Силекс.
Ќатип Османи
„Освоивме три големи бодови кои ни даваат една сигурност во продолжение на првенството. Што се однесува до мечот, мислам дека доминиравме во текот на сите деведесет минути. Можеби требаше да го решиме мечот уште во првиот дел, но и вака не е лошо. Им честитам на моите играчи за играта и борбеноста“, изјави тренерот на Шкендија.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3228
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7842
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71436
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359853
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.