gogo

A+ R A-


Забава

altСара Маневска, ученичка во втора година во средното училиште „Митко Пенџуклиски“, постигна огромен успех и наскоро ќе го претставува училиштетото на географската Олимпијада во Кина.Во сабота на 30.10.2021 година во просториите на Природно-математичкиот факултет во Скопје...
Повеќе...
Ceca Ražnatović u Prilepu srušila rekord sa Ušća | Slika 1Ова лето, Аква Парк Пробиштип ќе го одбележи својот јубилеј – 10 години АКВА ПАРК ПРОБИШТИП, со спектакуларен концерт на најголемата балканска ѕвезда, дивата Светлана ЦЕЦА Ражнатовиќ.

Аква паркот за прв пат ги отвори своите врати за посетители на 20 Август 2011 година и за...
Повеќе...
altМагаренцето на МакеДокс годинава ќе си киниса кроце по главната артерија која го обединува истокот. Ќе мине низ бои и мириси на Брегалничкиот слив кои ги опиваат сите сетила, низ старите буки кои уживаат во бесконечната симфонија на шумот од водопадите синхронизиран со...
Повеќе...
У Княгининку – дискотека для дорослих - Район ЛуцькКафулињата и рестораните ќе можат да работат и до полноќ во работни денови, а до 1 часот по полноќ за време на викенд.

Практично, тие си го враќаат претходното редовно работно време.

Оваа одлука за продолжување на работата на угостителските објекти само што поминала на...
Повеќе...
altОпштина Кратово доби сто пластични канти за отпад и пет специјалзиирани садови за стаклена амбалажа, донација од „Пакомак“ ДОО Скопје. Пластичните канти се со капацитет од 140 литри и се наменети за собирање отпад од пакување за домаќинствата. „Пакомак“ е непрофитна...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=HNB9mwuFl3E

altНасер Арифовски од Кратово со убава вест го започна славењето на својот јубилеен четириесетти роденден. Тој на 12.01.2020 во 20:15 во Бет ту Мар во Кратово, го слушна сигналот кој открива дека МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивката веќе има нов сопственик. Насер освои 1.228.909,00 денари. Кога...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=x1Iz8XifjT0

altНа 25-ти овој месец на амфитеатарот во Пробиштип на покана на Домот на културата “Злетовски рудар”, а на големо задоволство на широката публика ќе се случи голем стенд-ап настан со Бојан Велевски. Ова е негово трето гостување во градот во овие неколку години, откако...
Повеќе...

Страница 1 од 65

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2904
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9269
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец37179
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16264766
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.