gogo

A+ R A-


Забава

alt„Сакаме Кратово да биде град на млади луѓе“! Со оваа фотосторија учениците од средното училиште „Митко Пенџуклиски“ од Кратово го освоија првото место на конкурсот „Изрази се преку медиумите“ на темата „Би сакал/а во мојата општина да…“. Учениците Мери Паунова...
Повеќе...
altИако во битката за титула одамна е познато се, сепак, битката за излез за Европа ќе биде интересна како никогаш досега. Дури пет екипи, речиси со исти шанси влегуваат во пеколна пресметка за третата, а веројатно и за четвртата позиција која ќе води во Лига Европа. Во...
Повеќе...
altДа имаше Силекс уште 2-3 играчи од типот на Благој Гуцев, сега кратовци ќе беа најмалку 10 бода пред „килавиот“ Вардар, а не во ситуација да стравуваат за четвртата позиција која води во Европа. А пред само две недели имаа предност од 12 бодови пред конкурентите.
Каков...
Повеќе...
altСелото Шлегово се наоѓа во севороисточниот дел на Македонија во подножјето на планината Плавица во Осоговскиот регион. Истовремено припаѓа на кратовско-злетовска вулканска област. Административно, пак, селото припаѓа на Општина Кратово, сместено е во нејзиниот јужен дел...
Повеќе...

Страница 5 од 65

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8216
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13589
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154467
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033534
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.