gogo

A+ R A-


Забава

Во потрага по закопаното богатство

„Златна треска“ ја тресе Македонија, Сиера Мадре е во Кратово

(текстот е преземен од српскиот весник Политика и е на српски јазик)

„Златни туризам” је у моди, запуштене руднике обилазе гости из Немачке, Италије, Словеније, Русије, Украјине, Хрватске и Србије, а има и...
Повеќе...

Обложувачки агол!!!

Супер СИНГЛ

Сент Етјен - Монпеље        Х            (3.15)

ТРИПЛА

Фредрикштад - Старт         3+          (1.65)

Тун - Луцерн                 2пол 2-3     (2.50)

Клуж - Динамо (Б)         1пол  Х         (2)

Грабиме кон 100.000...

17 јануари 2010 - 10 октомври 2011

80.000 посети

на порталот „АБЕРЏИЈА“

БЛАГОДАРИМЕ ЗА ДОВЕРБАТА!!!

Обложувачки агол!!!

ТИП за САБОТА (17 септ. 2011)Свонси - ВБА                       ГолГол    (1.80)Хул - Портсмут                       Х            (3.30)Валенсиен - Дижон               1            (2.00)Хамбург - Менхенглад.         1            (2.45)Астра - Газ Метан                   Х          ...
Повеќе...

СПОНЗОРИРАНО!!!

Opel Astra diesel 1998 2.0 (се продава во Кратово)

Колата е во одлична состојба, редовно сервисирана, електрика на прозори и ретровизори, 4 аирбаг, абс, фабричко радио, со 4 нови гуми Пирели... цена 3.700 евра...

контакт Далибор Трајчев - 078-455-641

Мелани Димитровска со свои креации на Битолската модна недела

Во рамките на Битолската модна недела, во петокот, своите нови креации ги претставија дизајнерките Мери Радончиќ од Скопје, Мелани Димитровска од Кратово и Јулијана Ѓоргиевска од градот-домаќин...
Повеќе...

Маскенбал 2011

Инвазија на Супермени, Спајдермени, Роботици и принцези низ градотМногумина во светот се смеат на 1. Април од срце или иронично, зависно од тоа дали се случуваат шеги на туѓа сметка или тоа некој го прави на своја сметка. Низ песна, смеење, дружење Денот на шегата се...
Повеќе...

51 година постоење

Прославен патронатот на СОУ „Митко Пенџуклиски“

51 година од постоењето на средното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ се одбележаа вчера и денеска во кратовската гимназија. Пред повеќе од 200 гости се одржа богата културно-уметничка програма, а вториот ден го...
Повеќе...

ЧЕСТИТ БОЖИК!!!

Кратовските коледарчиња ја оддржуваат старата православна традиција!!!

Утринава со бадникарски песни затропаа во нашите домови...

 

Новогодишна честитка!!!

СРЕЌНА НОВА 2011

ви посакува порталот „АБЕРЏИЈА

со искрени желби за здравје, среќа и благодет во годината што доаѓа

Страница 63 од 65

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5437
mod_vvisit_counterВчера6343
mod_vvisit_counterОваа недела39907
mod_vvisit_counterМинатата недела36870
mod_vvisit_counterОвој месец107568
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12140131
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.