gogo

A+ R A-


Забава

Обложувачки агол!!!

ТИП за САБОТА (17 септ. 2011)Свонси - ВБА                       ГолГол    (1.80)Хул - Портсмут                       Х            (3.30)Валенсиен - Дижон               1            (2.00)Хамбург - Менхенглад.         1            (2.45)Астра - Газ Метан                   Х          ...
Повеќе...

СПОНЗОРИРАНО!!!

Opel Astra diesel 1998 2.0 (се продава во Кратово)

Колата е во одлична состојба, редовно сервисирана, електрика на прозори и ретровизори, 4 аирбаг, абс, фабричко радио, со 4 нови гуми Пирели... цена 3.700 евра...

контакт Далибор Трајчев - 078-455-641

Мелани Димитровска со свои креации на Битолската модна недела

Во рамките на Битолската модна недела, во петокот, своите нови креации ги претставија дизајнерките Мери Радончиќ од Скопје, Мелани Димитровска од Кратово и Јулијана Ѓоргиевска од градот-домаќин...
Повеќе...

Маскенбал 2011

Инвазија на Супермени, Спајдермени, Роботици и принцези низ градотМногумина во светот се смеат на 1. Април од срце или иронично, зависно од тоа дали се случуваат шеги на туѓа сметка или тоа некој го прави на своја сметка. Низ песна, смеење, дружење Денот на шегата се...
Повеќе...

51 година постоење

Прославен патронатот на СОУ „Митко Пенџуклиски“

51 година од постоењето на средното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ се одбележаа вчера и денеска во кратовската гимназија. Пред повеќе од 200 гости се одржа богата културно-уметничка програма, а вториот ден го...
Повеќе...

ЧЕСТИТ БОЖИК!!!

Кратовските коледарчиња ја оддржуваат старата православна традиција!!!

Утринава со бадникарски песни затропаа во нашите домови...

 

Новогодишна честитка!!!

СРЕЌНА НОВА 2011

ви посакува порталот „АБЕРЏИЈА

со искрени желби за здравје, среќа и благодет во годината што доаѓа

Хипокризијата на нашето време

Како што и самиот збор хипокризија кажува, денес сите лицемерно ги застапуваме ставовите, вредностите и верувањата во кои и самите не веруваме.

Каде и да се свртиме, секој, секаде, за секого, се знае... Со кого, каде, кого, колку, зошто... Сите...
Повеќе...
Кловнови ги забавуваа кратовските деца

Младинскиот центар "Нова Генерација"– Кратово  во соработка со тим од Eвангелската црква  од Полска деновиве ќе реализира еднонеделна програма со различни активности. Вчера на плоштадот во Кратово имаше детска забава со кловнови...
Повеќе...
101 роза за Кате и БМВ кабрио за неродениот син

пишува - Оливер Арсовски

Повремениот репрезентативец и кратовски зет Стевица Ристиќ и приреди пријатен шок на својата сопруга Катерина. Шармерот Стевица и подари букет со 101 роза за нејзиниот 24-ти роденден, а уште поголемо...
Повеќе...

Страница 65 од 66

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.