gogo

A+ R A-


Клупската „икона“ Недељковиќ со погодок се прости од навивачите на Силекс (ВИДЕО)

Фотографија на ФК Силекс / FC Sileks.Нема подобар начин за простување на „клупска икона“ од домашната публика од погодок, па уште и победнички. Токму на овој начин голгетерот Игор Недељковиќ се прости од верната публика во Кратово, која со овации го проследи неговиот тринаесетти гол оваа сезона. Недељковиќ по три сезони во дресот на Силекс, летово заминува во странство и ќе остави голема празнина во нападот на Силекс.
Силекс - Шкупи 1-0

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5620
mod_vvisit_counterВчера6343
mod_vvisit_counterОваа недела40090
mod_vvisit_counterМинатата недела36870
mod_vvisit_counterОвој месец107751
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12140314
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.