gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Кратово доби уште еден МИЛИОНЕР!!!

1-5-696x779

Цане Леков од Кратово стана милионер. Најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка на Државна видеолотарија на РМ му донесе 1.653.877,00 денари. МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивката е освоена на 16.11.2018 во Бет ту мар во Кратово.

Цане Леков во петокот, 16.11.2018 во Кратово го освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.653.877,00 денари.

Цане често се забавувал на видеолотариските терминали. Ни откри дека игра и традиционални игри на среќа. МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ е најголемата добивка која ја освоил. Освоените пари планира да ги орочи во банка.

Џек Пот добивките, Државна Видеолотарија на РМ ги стартуваше на први јуни 2016. Добивките се постигнуваат со учество на ВЛТ игрите на среќа. Досега под мотото „Играј за забава“, освоени се 160 Милионер Џек Пот добивки во вкупен износ од 238.085.396,00денари. Покрај нив, освоени се и 25.585 Мини Џек Пот добивки во вкупен износ од 159.734.086,00 денари. МИНИ ЏЕК ПОТ добивките се во вредност од 4 илјади до 5 илјади денари, додека најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка е вредна од 1.200.000,00 до 1.800.000,00 денари.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2847
mod_vvisit_counterВчера4377
mod_vvisit_counterОваа недела17316
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец40004
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10519410
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.